Półkolonie „Wesołe Wakacje 2018” zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii przedstawienia programu oraz zapoznania z regulaminami i ich podpisania. Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego, z zaciekawieniem przychodziły do szkoły i zadowolone wracały do domu. Półkolonia zapewniła dzieciom bezpieczne  i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, ucząc przy tym współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, zachowania bezpieczeństwa na drodze i przejściu dla pieszych. Uczestnicy mieli okazję bliżej poznać nasz region, tradycję, kulturę oraz środowisko naturalne. Zgodnie z programem półkolonii odbyły się wycieczki do: Muzeum Wsi Lubelskiej, Ogrodu Botanicznego, Regionalnego Muzeum Cebularza, Ogrodu Saskiego i Straży Pożarnej. Zwiedzaliśmy Zamek Lubelski oraz Stare Miasto łącznie z trasą podziemną. Byliśmy w Centrum Historii Sportu oraz na Arenie Lublin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających w Teatrze Muzycznym, dwukrotnie byliśmy w kinie oraz na lodach. Były niezapomniane zabawy w wodzie pod czujnym okiem ratowników na pływalni miejskiej „Aqua Lublin”. Dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych oraz zręcznościowych na boisku Orlik, sali gimnastycznej i szkolnym placu zabaw, ale miały również okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne wykonując różnorodne prace plastyczne. Aby przybliżyć dzieciom temat bezpieczeństwa zaprosiliśmy na zajęcia ratownika WOPR oraz pracownika Policji. Codziennie odbywały się także zajęcia z programu wychowawczo – profilaktycznego „Spójrz Inaczej”, który uczy  dzieci rozumienia siebie i innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny sposób lepszego radzenia sobie z różnymi problemami, umiejętności  dobrego współżycia z innymi i znajdowania w sobie oparcia w trudnych sytuacjach, tak, aby w przyszłości nie sięgały w tym celu po środki uzależniające.

Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Trzytygodniowy wakacyjny czas sprawił dzieciom wiele radości i był dla nich okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki z logo naszej szkoły, plecaki, kolorowe piłki oraz słodycze. Było fantastycznie 🙂