Biomasa - warsztaty naukowe z ekspertem - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Tag img 14.04.2024, 22:21

Biomasa - warsztaty naukowe z ekspertem

30 października odbyły się warsztaty naukowe prowadzone przez eksperta Panią dr inż. Weronikę Maślanko.

warsztay naukowe z ekspertem z biomasy

Podczas tych zajęć uczniowie mieli możliwość pozyskania wiedzy na temat biomasy, oraz sprawdzenia nabytych wiadomości podczas quizu. Pojęcie biomasy oznacza wszystkie produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, które można wykorzystać do tworzenia energii. Zalicza się do nich zarówno poprodukcyjne odpady roślinne, jak i rośliny uprawiane specjalnie w tym celu. To także produkty pochodzenia zwierzęcego i odpady związane z hodowlą.Obecnie biomasa stanowi największy wkład w produkcję energii odnawialnej. W naszym kraju prawie 20% mocy pozyskiwanej z OZE powstaje za sprawą wykorzystywania odpadów roślinnych. W Unii Europejskiej jest to nawet do 50%.

Już niebawem odbędą się kolejne warsztaty naukowe – zachęcamy do zapisów 🙂