Ubezpieczenie - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Ubezpieczenie NNW

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z naszej szkoły ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w InterRisk S.A.

Suma ubezpieczenia 30 000,- zł
Składka roczna 44,- zł.
Wpłaty za ubezpieczenie dokonujemy do dnia 10.10.2023r.,

na konto Rady Rodziców: 35 1020 3150 0000 3002 0117 2865

• Indywidualnie – podając w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka oraz klasę
  • Grupowo – w tytule przelewu proszę podać klasę i dodatkowo proszę przesłać listę uczniów, za których opłacane jest ubezpieczenie, na adres e-mail: rrsp43@wp.pl

Dokumenty do pobrania:

Procedura w przypadku likwidacji szkody

Likwidacja szkody:

Po zakończonym leczeniu należy zebrać następujące dokumenty:

1. Wypełniony wniosek (do pobrania ze strony Rady Rodziców, strony szkoły lub w formie papierowej w sekretariacie szkoły).
  2. Dokumentację medyczną z procesu leczenia, np.:
  • karta informacyjna udzielania pomocy doraźnej z pogotowia ratunkowego,
  • karta informacyjna z leczenia szpitalnego,
  • historia choroby z leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, itp

Uwaga: w przypadku urazu ciała nie powodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. mocne stłuczenie, skręcenia itp.) konieczne są co najmniej dwie wizyty lekarskie: tj. interwencja lekarska oraz 1 wizyta kontrolna

1. Kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość lub legitymacji szkolnej
  2. Rachunki, dowody zapłaty za leczenie, leki, środki opatrunkowe itp.
  3. Notatkę z policji/prokuratury/sądu, o ile służby te były zaangażowane.
  4. Akt zgonu w przypadku zdarzeń związanych ze śmiercią ubezpieczonego lub przedstawiciela ustawowego.

Wszystkie powyższe dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły. Szkoła dołączy do nich zaświadczenie potwierdzające, że poszkodowany jest uczniem szkoły i podlega ubezpieczeniu. Wniosek zostanie wprowadzony do systemu szkód InterRisk S.A. za pośrednictwem firmy Inter-Broker Sp. z o.o.

Istnieje możliwość indywidualnego zgłaszania szkód za pośrednictwem narzędzi udostępnionych przez Ubezpieczyciela:

1. Do Brokera Ubezpieczeniowego:
  • listem poleconym lub osobiście poszkodowany może złożyć roszczenie na odpowiednim druku zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami na adres biura Inter–Broker w Lublinie: ul. Szeligowskiego 8/6, 20– 883 Lublin
  • pocztą elektroniczną na adres mail: szkody.lublin@interbroker.pl

Pomoc Brokera jest bezpłatna i wykonywana jest w ramach serwisu brokerskiego i umocowania otrzymanego przez placówkę oświatową.

Uwaga: zgłoszenie do brokera będzie możliwe jeżeli Ubezpieczony lub jego opiekun prawny upoważni Spółkę Inter – Broker Sp. z o.o. do reprezentowania poszkodowanego przed zakładem ubezpieczeń oraz wyrazi zgodę na przetwarzanie danych przez Inter – Broker Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu w celu zgłoszenia i prowadzenia roszczenia osoby, której dane dotyczą.

1. Bezpośrednio do Ubezpieczyciela:
  • telefonicznie za pośrednictwem Call Center pod nr telefonu 022 212–20–12,
  • pisemnie (odpowiedni druk zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami):
  1. pocztą tradycyjną na adres: Spółdzielnia Usługowa VIG Ekspert, Aleje Jerozolimskie 162, 02–342 Warszawa,
  2. pocztą elektroniczną na adres mail: umowy.generalneir@vigekspert.pl, – online na stronie www.interrisk.pl,

Firma Inter-Broker Sp. z o.o. będzie również czuwać nad procesem likwidacji szkody, za jej pośrednictwem będą dokonywane interwencje u ubezpieczyciela lub odwołania od jego decyzji. Wypłata odszkodowania następuje bezpośrednio od ubezpieczyciela do osoby ubezpieczonej (lub opiekuna prawnego).