Uzyskanie certyfikatów dokumentujących udział uczniów klas 1e i 2a w Młodzieżowej Akademii Filmowej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Tag img 21.06.2024, 12:30
Article heading icon

20 maja uczniowie klas 1e i 2a uczestniczyli w ostatnim spotkaniu w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej.

Uroczyste wreczenie certyfikatow

Tym razem gościem specjalnym kina Bajka był aktor Teatru im. H. Ch. Andersena – pan Kacper Kubiec, który przebrany za Charlie Chaplina wprowadził dzieci w klimat niemego kina oraz ukazał sposoby komunikowania się i przekazywania emocji w świecie kinematografii. Uczniowie za pomocą głosu, mimiki i ruchu ciała miały za zadanie pokazać takie emocje, jak np. radość, strach, miłość.
Po spotkaniu z panem Kacprem wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film pt. „Ucieczka ze Zwierzowersum”.
Na zakończenie każda klasa uczestnicząca w MAF otrzymała Certyfikat dokumentujący udział i realizację tematyczną projektu.
Uczestnictwo w filmowym programie edukacyjnym dostarczyło uczniom bardzo dużo wiedzy na temat: animacji filmowej i teatralnej, ekologii w filmie i naszym życiu, związków literatury i filmu, różnych gatunków filmowych, m.in. science- fiction i kino nieme. Obejrzane przez dzieci filmy ukazały wiele istotnych i ciekawych zagadnień, np. przyjaźń jako wartość uniwersalna, emocje w naszym życiu i sposoby ich wyrażania, problemy bohaterów i metody ich rozwiązywania, ekologia i jej znaczenie w naszym życiu.
Spotkania w kinie Bajka w znaczącym stopniu wzbogaciły wiedzę uczestników oraz uwrażliwiły ich na wiele ważnych problemów.