Świetlicowy Turniej Piłkarski - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Tag img 29.05.2024, 17:09

Świetlicowy Turniej Piłkarski

W roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęła się kolejna edycja Świetlicowego Turnieju Piłkarskiego „W poszukiwaniu talentu piłkarskiego”, w którym biorą udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Piłka

Każda drużyna grająca w turnieju występuje pod nazwą wybranego kraju. Organizatorami Świetlicowego Turnieju Piłkarskiego są nauczyciele świetlicy: pan Marek Brodowski, pan Maciej Jabłoński oraz pan Artur Moskała. Celem turnieju jest promowanie regularnej aktywności ruchowej, zainteresowanie dzieci sportem oraz podniesie ich umiejętności piłkarskich.

Rozgrywki toczą się w trzech grupach, podzielonych na kategorie wiekowe: GRUPA A – klasy I, GRUPA B – klasy II, GRUPA C – klasy III. W grupie A swoje mecze rozgrywają drużyny: Brazylia, Francja, Niemcy. W grupie B rywalizują zespoły: Brazylia, Hiszpania oraz Włochy. Natomiast grupę C tworzą: Arabia Saudyjska, Argentyna oraz Brazylia. Wszystkie mecze rozgrywane są zgodnie z zasadą Fair-Play na profesjonalnym boisku piłkarskim typu orlik.

W każdym meczu zawodnicy wykazują się niezwykłą walecznością, zaangażowaniem, determinacją oraz współpracą na boisku. Rozgrywane mecze obfitują w ciekawe i emocjonujące akcje, piękne bramki oraz widowiskowe interwencje bramkarzy.