Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Tag img 20.06.2024, 20:21

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

W roku szkolnym 2023/2024 nauczyciele świetlicy realizowali Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego patronami są Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty.

Akademia bezpiecznego Puchatka

Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Sprawdzana była wiedza z obszaru prawidłowego zachowania na drodze – w tym jak zachowywać się prawidłowo jako pieszy, rowerzysta i pasażer w samochodzie, a także bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kwestii związanych z pierwszą pomocą. Po zrealizowaniu wszystkich elementów programu nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.