Konstytucja 3 Maja - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

Tag img 06.06.2024, 18:52

Konstytucja 3 Maja

17 maja w naszej szkole odbyła się projekcja filmu upamiętniającego uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Link do filmu - kliknij

Film został nakręcony w naszej szkole przez panów Filipa Opokę i Dariusza Obydza- studentów Produkcji Medialnej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. W role bohaterów wcielili się nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych. Projekt poprzedziły długie i pracochłonne przygotowania pod kierownictwem nauczycieli historii - pana Pawła Koźmali i pani Moniki Klej. Nasi uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca nad przygotowaniem filmu, co było wspaniałą lekcją i przygodą.
Projekt prezentowano w dwóch turach w sali widowiskowej , spotkał się on z wielkim uznaniem wśród uczniów i nauczycieli . Po projekcji filmu uczniowie klas młodszych pod kierownictwem pani Iwony Staszewskiej zatańczyli poloneza.
Link do filmu