Nasza szkoła podejmuje liczne  przedsięwzięcia, aby jej uczniowie mogli wykazywać się różnymi talentami. 21 kwietnia 2016 roku szkolna sala widowiskowa stała się miejscem, gdzie po raz szesnasty odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Mały Książę.

Po dwóch reprezentantów z klas  I – III deklamowało wybrane utwory polskich poetów.  Gość honorowy, pani wicedyrektor Ewa Juszczewska gratulowała wszystkim recytatorom wrażliwości, aktywnej postawy i odwagi w przekazywaniu piękna polskiego języka poezji. Widownia z uwagą i życzliwością słuchała recytatorów a komisja jury w składzie pani Beata Kołodziej, pani Ewa Rosuljas, pani Mariola Milanowska i przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego Gabriela Pysiewicz z kl.2 E, miało niezmiernie trudne zadanie, by wskazać najlepszych.

Wyłoniono sześciu laureatów : Aleksandra Łęczycka  kl. 1 D,   Mikołaj Szymański  kl. 3 D,  Jakub Delega kl. 2 G, Krzysztof Górski  kl. 2 K, Patrycja Wójcik  kl. 1 B, Mateusz Bełcik  kl. 2 C.

Organizatorzy Konkursu w osobach p. Jolanta Zmysłowska, p. Anna Kurowska, p.Bożena Gozdalska-Macuba, p. Elżbieta Pryzowicz, wyrażają nadzieję, że kolejna edycja zgromadzi kolejnych recytatorów i miłośników słowa deklamowanego.

IMG_9177 IMG_9181 IMG_9182 IMG_9184 IMG_9198 IMG_9203 IMG_9211 IMG_9214 IMG_9218 IMG_9231 IMG_9234