W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Klimek, Magdaleny Wójtowicz, Marty Klimek, Ewy Rosuljaš, Ewy Zdolskiej i Marka Brodowskiego wzięli udział w ogólnopolskim programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to program edukacyjno – profilaktyczny, którego głównym celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i odpoczynku oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich trudnych i niecodziennych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, jak rozsądnie korzystać z Internetu oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym.

Realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów, a nasza szkoła uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Certyfikat_1ff0f51cf2c621e18c96a02493cf78b3