Z radością informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu „Chrońmy Perły Bałtyku – program aktywnej edukacji w zakresie ochrony ekosystemów Morza Bałtyckiego”.

We wrześniu 2021 r. dołączyliśmy do udziału w ogólnopolskiej wielonarzędziowej kampanii edukacyjno-informacyjnej, której celem było podwyższenie poziomu świadomości społecznej w zakresie ochrony ekosystemów Morza Bałtyckiego.

W ramach projektu w naszej szkole prowadzone były warsztaty, na których uczniowie zgłębiali tajemnice „naszego” morza. A wszystko we wspaniałej atmosferze zabawy: poprzez śpiew piosenek, oglądanie filmów, eksponatów, wykonywanie doświadczeń chemicznych, pracę z mapą, a także tworzenie artykułów na temat flory i fauny Bałtyku.

Na zakończenie warsztatów uczniowie wzięli udział w wycieczkach przyrodniczych nad Zalew Zemborzycki oraz do Wojciechowa.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział edukatorom – p. Magdalenie Figiel i p. Ewelinie Szwaj, wychowawcom klas oraz wszystkim uczniom za owocną współpracę.