24 listopada 2021 roku uczniowie klasy VII A Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie, wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego, poświęconej lekturze Adama Mickiewicza „Dziady” cz. II.

Uczniowie spotkali się ze swoją nauczycielką języka polskiego, po zmierzchu, na wieczornym czytaniu drugiej części „Dziadów”. Zadbali o odpowiednią scenerię, charakteryzację i klimat. Atmosferę grozy i tajemniczości potęgowało nikłe światło sączące się zapalonych lampionów oraz chóralne brzmienie słów: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co  to  będzie?”.

Tajemniczy klimat panujący podczas tej lekcji oddał nastrój lektury. Zajęcia z pewnością pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć ludowy obrzęd jakim są dziady oraz poszerzyć wiedzę na temat dawnych tradycji ludowych.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z przebiegu lekcji – link poniżej i kilku nieprofesjonalnych zdjęć 🙂