W środę 18 maja 2016 r. uczniowie z klas integracyjnych  I a, II a i III a wzięli udział  w I Integracyjnym Turnieju Sportowym „Razem zdrowo na sportowo”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 53 w Lublinie w ramach majowych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Programu Szkoła Promująca Zdrowie.

IMG_9975

Niepełnosprawni, wspólnie z pełnosprawnymi uczniami lubelskich szkół i  rodzicami, rywalizowali w różnych konkurencjach o charakterze sportowo-zabawowym. Podczas zawodów sportowych nie puchary były najważniejsze, ale integracja i dobra zabawa. Tego z pewnością nie brakowało. Emocje były nieopisane. Zawodnicy dopingowani przez kibiców walecznie rywalizowali w grach sportowych. Na koniec zostali odznaczeni medalami.

Bardzo ważnym aspektem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia,  dlatego atrybutami poszczególnych drużyn były warzywa. Widzowie zmagali się z pytaniami quizu na temat zdrowego stylu życia, brali udział we wspólnej rozgrzewce, wykrzykiwali hasła promujące zdrowie i zagrzewali zawodników do walki. Wszyscy posilali się jabłkami i zdrowymi przekąskami.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Więcej zdjęć z turniej do obejrzenia w galerii.