SZANOWNI  RODZICE  I  UCZNIOWIE  KLAS  ÓSMYCH PRZYSTĘPUJĄCY DO EGZAMINU  ÓŚMOKLASISTY, poniżej zostały zamieszczone bardzo ważne informacje dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Uczniowie piszący egzamin przychodzą do szkoły według poniższego harmonogramu, zachowując wszystkie wytyczne MEN i GIS:

• w dniach 25 i 26 maja 2021 r.
  • o 8:00 – uczniowie klasy 8b
  • o 8:05 – uczniowie klasy 8c
  • o 8:10 – uczniowie klasy 8d
  • o 8:15 – uczniowie klasy 8e
  • o 8:20 – uczniowie klasy 8f
  • o 8:25 – uczniowie klasy 8a

Po wejściu do szkoły wejściem głównym:

• uczniowie piszący egzamin w sali nr 1 i 2 schodzą do szatni, przechodzą dołem i wychodzą z szatni klatką schodową w II segmencie – przy pokoju nauczycielskim. Uczniowie zostawiają kurtki w szatni na dole, a pozostałe zbędne podczas egzaminu rzeczy (np.: telefon komórkowy, torebka) zostawiają w sali 20 (piszący w sali nr 2) lub w sali 113 (piszący w sali nr 1) i dopiero wówczas wpuszczani są na salę egzaminacyjną.
  • uczniowie piszący egzamin w sali nr 3 przechodzą klatką schodową obok sekretariatu na I piętro przy stołówce szkolnej, w sali „akwarium” zostawiają wszystkie zbędne podczas egzaminu rzeczy (np.: telefon komórkowy, kurtka, torebka) i wpuszczani są na salę egzaminacyjną.
  • uczniowie piszący egzamin w salach od nr 4 do 11 wraz z czekającym przy wejściu członkiem komisji, przechodzą do wyznaczonych sal.
  • dnia 27 maja 2021 r.
  • o 7:30 – uczniowie klasy 8b
  • o 7:40 – uczniowie klasy 8c
  • o 7:50 – uczniowie klasy 8d
  • o 8:00 – uczniowie klasy 8e
  • o 8:10 – uczniowie klasy 8f
  • o 8:15 – uczniowie klasy 8a

Po wejściu do szkoły wejściem głównym:

• uczniowie schodzą do szatni, przechodzą dołem i wychodzą z szatni klatką schodową w II segmencie. Uczniowie zostawiają kurtki w szatni na dole, a pozostałe zbędne podczas egzaminu rzeczy (np.: telefon komórkowy, torebka) zostawią w sali egzaminacyjnej – wszystkie telefony muszą być wyłączone na czas trwania egzaminu. Uczniowie wychodząc z szatni losują nr stolika i są oddelegowani do sali w której piszą egzamin.
  • uczniowie piszący egzamin w salach 4, 5, 6, 7, 8,10 i 11 wraz z czekającym przy wejściu członkiem komisji, przechodzą do wyznaczonych sal.

Egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się o godz. 900.

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu:

• długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczonym do zapisywania rozwiązań – niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych (ścieralnych).
  • dodatkowo na egzaminie z matematyki – linijkę – rysunki wykonujemy długopisem (nie używamy na egzaminie ołówka)
  • dokument tożsamości (np.: legitymację szkolną)

Zdający mogą wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody.