14 października 2017r. najsłynniejszy na świecie miś Kubuś Puchatek obchodził swoje 91 urodziny. Bohater powieści Alana Alexandra Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, od 1926 roku jest ulubieńcem zarówno dzieci, jak i dorosłych.
         Nasza biblioteka już po raz kolejny świętowała urodziny misia „o bardzo małym rozumku”. W tym tygodniu czytelnię odwiedzili uczniowie klas drugich, którzy zapoznali się z historią najpopularniejszego misia oraz poznali przyjaciół szacownego jubilata, a wszystko to za sprawą gazetki i prezentacji multimedialnej „Urodziny Kubusia Puchatka”. Na zakończenie dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do degustacji „małego co nieco”.
         To niezwykłe spotkanie poprowadziła pani Joanna Tarasiewicz, na co dzień pracująca w Pedagogicznej  Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Kubuś Puchatek i nasza biblioteka zapraszają za rok, na kolejne obchody urodzin tego sympatycznego misia.