300 zgłoszeń ze szkół z całej Polski, ponad 2 000 uczestników i niemal 6 500 osób zaangażowanych w przygotowanie filmów konkursowych – tak w liczbach wyglądał konkurs Eko Challenge przygotowany przez Fundację Komputronik, którego celem było szerzenie proekologicznych postaw wśród młodzieży i zachęcenie jej do dbania o swoje najbliższe otoczenie.

Uczestnicy w ramach zadania konkursowego musieli nagrać krótkie filmy z odpowiedzią na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?”.  Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół w składzie: Sławomir Borowiec, Eryk Dębny, Tomasz Warchoł, Stanisław Wójtowicz (uczniowie klasy 7 b) pod opieką p. Eweliny Szwaj i mimo, że zespół nie zdobył pierwszej nagrody to jego zaangażowanie zostało docenione przez organizatorów konkursu.
Zachęceni pozytywną opinią z pewnością wystartujemy w przyszłym roku!