Jednym z najważniejszych założeń Programu „Radosna Szkoła” było powstanie szkolnego placu zabaw, by stworzyć uczniom klas O – III, w szczególności uczniom pięcioletnim, sześcioletnim i siedmioletnim, bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki (porównywalnych z warunkami edukacji przedszkolnej) oraz umożliwienie organizowania w sposób nowoczesny zajęć szkolnych i zajęć opieki świetlicowej.

Szkolny plac zabaw ma umożliwić młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w klasach.

Szkolny plac zabaw jest przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych a korzystanie z niego jest zgodne z Regulaminem umieszczonym na placu i w poniższym załączniku.

Regulamin placu zabaw

Szkolnego plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie boiska „Orlik” i wielofunkcyjnego boiska z bandami do hokeja, które również wykorzystywane są do prowadzenia zabaw i gier ruchowych.

Wielofunkcyjne boisko z bandami do hokeja powstało w ramach Projektu Obywatelskiego i jest dostępne dla wszystkich chętnych zgodnie z harmonogramem i Regulaminem korzystania.