10 listopada jest ważnym dniem w naszym kalendarzu szkolnym. Każdy uczeń wie, że to Święto Szkoły. Dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli, w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie.

Następnie uczniowie klas I – III brali udział w uroczystym apelu. Jego część artystyczną przygotowały klasy: III c, klasa III k oraz zespół muzyczny „Mozaika”. Gościem specjalnym był pan Dariusz Wolanin, który jest zapalonym genealogiem. Przedstawił on ciekawe fakty z życia Ignacego Jana Paderewskiego opowiedziane przez jego babcię, która była świadkiem tych wydarzeń. Uczniowie ubrani w stroje z minionej epoki przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona. Śpiewali też pieśni patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W apelu uczestniczyli goście: ksiądz prałat Jerzy Ważny, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Emilia Wytrążek oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów.