Klarnet to instrument dęty drewniany, wykonany z drzewa hebanowego. Jak brzmi na żywo? Nasi uczniowie mogli się o tym przekonać podczas kolejnego koncertu muzycznego w szkolnej sali widowiskowej.

Wspaniały muzyk Krzysztof Pachla zaprezentował na tym instrumencie kilka zagadek muzycznych. Usłyszeliśmy fragmenty ścieżki dźwiękowej z takich filmów jak: „Shrek”, „Pszczółka Maja”, „Zaczarowany ołówek” czy  „Porwanie Baltazara Gąbki”. Dzieci oczywiście nie miały najmniejszych problemów z odgadnięciem zagadek.

Był też niezwykły taniec baletnicy przebranej za postacie z baśni Hansa Christiana Andersena  takich jak m.in. „Królowa śniegu” czy „Dzielny ołowiany żołnierzyk”.

img_4029 img_4031 img_4035 img_4040 img_4043 img_4044 img_4048 img_4052 img_4054