Uczniowie naszej szkoły zostali finalistami konkursu „Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko” organizowanego przez Dziennik Wschodni i Patrona konkursu Grupę Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S. A.
Celem konkursu było kształtowanie postaw i świadomości obywatelskiej w zakresie ochrony środowiska.

Projekt uczniów klasy  6 c: Krzysztof Górski, Adam Orzechowski, Mikołaj Webber, Igor Wójtowicz oraz klasy 7 c: Dominik Krasnopolski i Igor Rachański pod opieką nauczyciela geografii p. Eweliny Szwaj, dotyczący monitorowania jakości powietrza i informowania społeczności szkolnej (uczniowie, rodzice i opiekunowie, pracownicy szkoły) o aktualnej jakości powietrza w najbliższej okolicy, został doceniony przez jury konkursowe.
W ramach uzyskanych środków finansowych z wygranej zespół projektowy dokona zakupu i zainstaluje na budynku szkoły laserowe urządzenie pomiarowe, które monitorować będzie: temperaturę i wilgotność powietrza, poziom formaldehydu oraz zapylenie – PM 1.0,  PM 2.5,  PM 10.
Każdy będzie mógł na bieżąco odczytywać wyniki pomiarów na swoim komputerze oraz za pomocą aplikacji w telefonie. Zespół będzie także upowszechniał wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w projekcie i korzystania z możliwości analizowania jakości powietrza w najbliższej okolicy!