W dniach od 16 do 31 października 2018 roku nauczyciele świetlicy: panie Dorota Klimek i Elżbieta Wentlandt oraz pan Marek Brodowski zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt oraz innych niezbędnych do życia artykułów na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. W ramach akcji organizatorzy zorganizowali spotkanie z panią Agnieszką – wolontariuszką Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – sekcja Lublin, która prowadzi dom tymczasowy dla skrzywdzonych i opuszczonych zwierząt. Pani Agnieszka odwiedziła nas ze swoją obecną podopieczną – suczką Kropką i przybliżyła nam w jaki sposób działa Stowarzyszenie, jak my możemy nieść pomoc potrzebującym zwierzętom oraz jak odpowiednio opiekować się nimi, aby były zdrowe i bezpieczne.

Dzięki otwartości społeczności naszej szkoły udało nam się zebrać oraz przekazać na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt ręczniki, koce, kołdrę, 15 misek, 3 smycze, 5 gryzaków, a także  205 kilogramów karmy dla zwierząt.

W imieniu potrzebujących podopiecznych Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt organizatorzy akcji dziękują uczniom i rodzicom, dla których los opuszczonych czworonogów nie jest obojętny i napełnili miskę nie jednemu pieskowi.